Run - Age Group

Date: 
Sunday, October 27, 2019

Female Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Whitney Johnson                                        1304   26       15        40:26.2      7:06/M

Female 12 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lucy Cler                                              1279   12       81        51:35.7      9:03/M
       2    Kaelyn Ryan                                            1011   11      135        56:45.4      9:57/M
       3    Simone Marshal                                         1060   11      220      1:08:58.3     12:06/M
       4    Indra Nolan                                            1222    9      250      1:14:22.0     13:03/M

Female 13 to 18

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Anna Roessler                                          1037   15      263      1:17:39.9     13:38/M

Female 19 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Charlee Thompson                                       1257   22       47        46:21.4      8:08/M
       2    Paige Prendergast                                      1302   21       56        47:32.6      8:20/M
       3    Abby Grinberg                                          1043   23       65        49:17.3      8:39/M
       4    Kathleen Tracy                                         1308   22       93        53:01.2      9:18/M
       5    Grace Magnuson                                         1282   19      118        54:21.4      9:32/M
       6    Annabelle Shaffer                                      1263   20      124        54:56.4      9:38/M
       7    Katherine Hayek                                        1201   21      154        58:49.3     10:19/M
       8    Katie Stawiasz                                         1182   23      165      1:00:33.3     10:37/M
       9    Justine Paul                                           1319   23      168      1:00:48.6     10:40/M
      10    Brittany Ashmore                                       1091   24      230      1:10:32.3     12:23/M
      11    Claire Mikrut                                          1306   23      248      1:13:47.3     12:57/M
      12    Valerie Norcross                                       1023   20      271      1:21:30.3     14:18/M

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Hannah Magnuson                                        1285   25       25        42:40.6      7:29/M
       2    Kate McCormick                                         1188   25       27        43:25.8      7:37/M
       3    Hannah Clark                                           1233   28       30        43:57.9      7:43/M
       4    Elli Sellinger                                         1058   28       35        44:56.1      7:53/M
       5    Abby Halmes                                            1063   26      166      1:00:34.5     10:38/M
       6    Ashley Dempsey                                         1088   26      188      1:03:03.4     11:04/M
       7    Shelby Magnuson                                        1283   28      196      1:05:03.9     11:25/M
       8    Lindsay Oriold                                         1251   29      233      1:11:32.7     12:33/M
       9    Jessica Zulueta                                        1164   27      240      1:12:20.8     12:42/M
      10    Ellen Vore                                             1163   27      242      1:12:21.3     12:42/M
      11    Melissa Lyke                                           1165   28      285      1:27:05.9     15:17/M
      12    Candyce Pearce                                         1313   27      287      1:34:04.9     16:30/M
      13    Rachel Morlan                                          1312   25      289      1:34:58.7     16:40/M

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Emily Tillmaand                                        1062   31       18        41:54.2      7:21/M
       2    Emily Floess                                           1090   31       54        47:13.2      8:17/M
       3    Bridget Frerichs                                       1294   34       80        51:34.8      9:03/M
       4    Melissa Emkes                                          1240   34      107        53:49.6      9:27/M
       5    Chelsea Ehrhardt                                       1168   32      161        59:53.0     10:30/M
       6    Kristy Brownfield                                      1235   33      177      1:01:37.8     10:49/M
       7    Juventina Hahn                                         1262   30      178      1:01:40.2     10:49/M
       8    Emma Gibbens                                           1270   30      186      1:02:39.5     11:00/M
       9    Bethany Carmien Onwodi                                 1266   30      192      1:03:47.4     11:11/M
      10    Farzaneh Khajouei                                      1246   31      204      1:05:54.8     11:34/M
      11    Kate Blahnik                                           1027   33      205      1:06:00.5     11:35/M
      12    Sara Hornback                                          1255   33      239      1:12:20.7     12:42/M
      13    Michelle Lore                                          1193   31      243      1:12:43.5     12:46/M
      14    Elisa Thorsen                                          1189   32      295      1:47:20.1     18:50/M

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Amber Behrends                                         1241   37      103        53:39.0      9:25/M
       2    Andrea Stack                                           1239   39      119        54:43.2      9:36/M
       3    Amanda Pankau                                          1229   37      120        54:44.2      9:36/M
       4    Zama Katamzi                                           1197   36      131        55:59.8      9:49/M
       5    Jill Cappa                                             1040   38      159        59:38.8     10:28/M
       6    Sue Berry                                              1136   39      172      1:01:04.5     10:43/M
       7    Erica Rudolph                                          1134   35      183      1:02:25.5     10:57/M
       8    Krista Overstreet                                      1160   38      191      1:03:46.2     11:11/M
       9    Sarah Colwell                                          1085   38      195      1:05:00.8     11:24/M
      10    Martha Mills                                           1002   38      199      1:05:11.7     11:26/M
      11    Jennifer Schneider                                     1005   38      208      1:07:09.1     11:47/M
      12    Amber Chasco                                           1303   36      213      1:07:44.9     11:53/M
      13    Casey Coon                                             1008   38      235      1:11:36.9     12:34/M
      14    Karen Mayfield-Jones                                   1208   38      244      1:12:49.0     12:46/M
      15    Laura Keller                                           1259   37      267      1:17:56.3     13:40/M

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tara Beveroth                                          1215   40       43        45:43.2      8:01/M
       2    Jenelle Hockaday                                       1174   40       49        46:30.2      8:10/M
       3    Jennifer White                                         1243   43      101        53:32.4      9:24/M
       4    Sarah Cler                                             1276   41      111        53:53.6      9:27/M
       5    Julie Sweet                                            1242   44      122        54:50.4      9:37/M
       6    Kelly Nykaza                                           1056   41      128        55:54.1      9:48/M
       7    Kristi Lietz                                           1112   41      145        58:23.7     10:15/M
       8    Michelle Wilkins                                       1291   43      182      1:02:24.5     10:57/M
       9    Meghan James                                           1224   43      184      1:02:31.8     10:58/M
      10    Melissa Lux                                            1078   44      187      1:02:56.7     11:03/M
      11    Anne Sickles                                           1120   40      193      1:04:07.3     11:15/M
      12    Julia Makela                                           1275   42      198      1:05:06.8     11:25/M
      13    Johanna James-Heinz                                    1221   40      255      1:15:07.5     13:11/M
      14    Ann Talbert                                            1075   42      265      1:17:56.1     13:40/M
      15    Melissa Whittall                                       1076   42      266      1:17:56.2     13:40/M
      16    Jennifer Stout                                         1105   41      273      1:22:06.1     14:24/M
      17    Lizabeth Wenzel                                        1284   44      275      1:22:33.1     14:29/M
      18    Andi Cashman                                           1142   42      282      1:25:12.5     14:57/M
      19    Kristina Mucinskas                                     1012   44      288      1:34:43.6     16:37/M

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tonya Nunn                                             1126   45       22        42:07.6      7:23/M
       2    Judith Havlicek                                        1180   48       60        48:29.4      8:30/M
       3    Melony Barrett                                         1044   45      113        54:01.5      9:29/M
       4    Erica Buzicky                                          1069   47      116        54:11.8      9:31/M
       5    Michelle Salfelder                                     1157   46      133        56:29.0      9:55/M
       6    Leslie Hammersmith                                     1151   49      209      1:07:14.9     11:48/M
       7    Kirsten Street                                         1179   49      216      1:08:19.4     11:59/M
       8    My Nguyen                                              1094   45      234      1:11:36.0     12:34/M
       9    Tanna Wright                                           1158   47      236      1:11:37.5     12:34/M
      10    Giang Lam                                              1061   46      262      1:17:36.9     13:37/M
      11    Melissa Morrow                                         1258   48      264      1:17:52.3     13:40/M
      12    Paige Hall                                             1249   48      270      1:21:26.0     14:17/M
      13    Rita Betty                                             1111   47      286      1:30:31.3     15:53/M
      14    Michelle White                                         1173   48      291      1:39:55.5     17:32/M
      15    Angie Wisehart                                         1143   49      292      1:40:45.5     17:41/M
      16    Donna Miller                                           1039   49      293      1:41:32.2     17:49/M

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Pashia Stiles                                          1035   54      123        54:54.4      9:38/M
       2    Susan Tolman                                           1083   53      155        58:53.8     10:20/M
       3    Tammy Abramson                                         1053   50      164      1:00:28.2     10:37/M
       4    Naoki Watanabe                                         1310   51      176      1:01:37.4     10:49/M
       5    Melinda Ward                                           1032   51      211      1:07:44.4     11:53/M
       6    Julie Shaffer                                          1264   52      253      1:14:45.8     13:07/M
       7    Ellen Hedrick                                          1237   54      256      1:16:24.0     13:24/M
       8    Christine Gozdziak                                     1059   53      259      1:17:19.9     13:34/M
       9    Angie Goode                                            1145   50      278      1:23:21.7     14:37/M
      10    Sallie Greenberg                                       1070   54      280      1:24:38.5     14:51/M
      11    Peggy Stierwalt                                        1049   51      281      1:25:08.5     14:56/M

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    LuAnn Knapp                                            1073   55      206      1:06:56.5     11:45/M
       2    Tina Ammermann                                         1031   55      231      1:10:53.3     12:26/M
       3    Barb Nadler                                            1171   55      283      1:25:57.0     15:05/M
       4    Terri Cummings                                         1324   58      297      1:53:22.7     19:53/M
       5    Karina Parke                                           1325   56      298      1:53:23.9     19:54/M

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Martha Whitacre                                        1130   63      130        55:55.3      9:49/M
       2    Dianne Cherry                                          1092   60      142        57:38.4     10:07/M
       3    Jeanne Gleason                                         1161   62      143        57:43.2     10:08/M
       4    Karen Iehl-Morse                                       1026   63      217      1:08:22.6     12:00/M
       5    Melinda Cheek                                          1238   63      245      1:12:55.2     12:48/M

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sandra Brownlow                                        1212   66      180      1:02:05.0     10:54/M

Female 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Meg Anderson                                           1156   71      290      1:39:54.8     17:32/M

Male Open Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Zach Boehmke                                           1135   27        1        34:56.3      6:08/M

Male 12 and Under

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lukas Nykaza                                           1057   12       21        42:05.6      7:23/M
       2    Hunter Madigan                                         1013   11       85        52:12.4      9:10/M
       3    Carson Nixon                                           1104   11       87        52:18.8      9:11/M
       4    Philip Withers Sickles                                 1119   12      158        59:15.8     10:24/M
       5    Elias Nolan                                            1223    9      162      1:00:24.8     10:36/M
       6    Sam Roessler                                           1038   12      260      1:17:23.4     13:35/M
       7    Nate Stierwalt                                         1050   10      279      1:24:34.1     14:50/M
       8    Jacob Thorsen                                          1190    9      294      1:47:19.0     18:50/M

Male 13 to 18

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ben Wallace                                            1124   15       11        39:16.0      6:53/M

Male 19 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Zach Mesplay                                           1309   21        7        38:37.6      6:47/M
       2    Grant Greenberg                                        1321   23       37        45:02.2      7:54/M
       3    Nicholas Tymkiw                                        1068   23       41        45:32.0      7:59/M
       4    Sam Morse                                              1029   21       71        50:46.5      8:54/M
       5    James Kilby                                            1307   21      100        53:32.2      9:24/M
       6    Spencer Markowitz                                      1322   22      126        55:48.0      9:47/M

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dean Kamps                                             1152   28        4        38:11.0      6:42/M
       2    Bryan Conger                                           1153   27        6        38:26.4      6:45/M
       3    Kevin Evans                                            1289   26        8        38:57.3      6:50/M
       4    Kevin Clark                                            1232   29       19        42:01.0      7:22/M
       5    Harrison Freeland                                      1256   28       24        42:26.5      7:27/M
       6    Spencer Pratt                                          1114   27       39        45:29.0      7:59/M
       7    Steven Morse                                           1028   25       46        46:05.4      8:05/M
       8    David Mast                                             1299   25       55        47:31.6      8:20/M
       9    Larry Salvati                                          1128   26       63        49:12.2      8:38/M
      10    Blaise Bernardi                                        1159   28      153        58:48.7     10:19/M
      11    Andy Schum                                             1093   29      249      1:14:10.3     13:01/M
      12    Jeremy Spiegel                                         1047   29      254      1:15:01.4     13:10/M
      13    Brian Dunn                                             1167   29      284      1:27:02.8     15:16/M

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Fabian Dettenrieder                                    1048   31        3        37:58.3      6:40/M
       2    Forrest Farokhi                                        1127   31        9        39:05.4      6:51/M
       3    Fred Douglas                                           1245   30       28        43:40.5      7:40/M
       4    Marcus Weyer                                           1280   30       29        43:45.2      7:41/M
       5    Benjamin LeRoy                                         1192   31       36        44:59.5      7:54/M
       6    Justin Flynn                                           1079   31       42        45:35.9      8:00/M
       7    Sean Howes                                             1273   31       57        48:02.0      8:26/M
       8    Phil Dempsey                                           1087   31       64        49:13.3      8:38/M
       9    Aaron Anderson                                         1009   32       91        52:44.3      9:15/M
      10    Kenny Schum                                            1225   32      179      1:01:54.3     10:52/M
      11    Jason Colwell                                          1084   34      229      1:10:25.6     12:21/M
      12    Wes Hornback                                           1254   32      241      1:12:21.0     12:42/M
      13    Tony Hahn                                              1261   33      246      1:13:22.4     12:52/M
      14    Ted Veselsky                                           1216   34      257      1:16:33.8     13:26/M

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tom Gelsthorpe                                         1317   38        2        36:21.7      6:23/M
       2    Bryan Hartman                                          1166   35        5        38:14.7      6:43/M
       3    Neil Ryder                                             1267   35       73        50:59.5      8:57/M
       4    Jake Rundall                                           1250   39       76        51:06.5      8:58/M
       5    Tristan Pisarczyk                                      1041   39       84        52:11.9      9:09/M
       6    Jeremy Jones                                           1122   36       96        53:15.4      9:21/M
       7    Mitch Wilson                                           1244   38       98        53:26.5      9:23/M
       8    Ryan Anderson                                          1247   36      108        53:50.7      9:27/M
       9    Marcus Lockhart                                        1125   39      110        53:53.5      9:27/M
      10    Alexander Withers                                      1118   39      125        55:43.7      9:47/M
      11    Guthrie Hood                                           1003   36      138        56:58.2     10:00/M
      12    Eric Ryan                                              1010   36      139        57:02.2     10:00/M
      13    Chad Minick                                            1004   38      167      1:00:37.2     10:38/M
      14    Matt Zyskowski                                         1320   36      197      1:05:05.0     11:25/M
      15    Eric Burton                                            1292   37      200      1:05:12.1     11:26/M
      16    Patrick Chasco                                         1305   38      212      1:07:44.8     11:53/M
      17    Justin Smith                                           1183   35      214      1:07:57.3     11:55/M
      18    Dan Hahn                                               1260   37      237      1:12:12.2     12:40/M
      19    Charles Hahn                                           1265   37      238      1:12:14.0     12:40/M
      20    Christopher Nixon                                      1103   36      268      1:19:01.6     13:52/M
      21    Casey Kashnig                                          1055   35      277      1:22:55.8     14:33/M
      22    Matthew Childers                                       1236   37      296      1:48:48.6     19:05/M

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Nic Carter                                             1007   41       13        39:33.4      6:56/M
       2    Eric Cler                                              1278   41       23        42:21.4      7:26/M
       3    Leland Cashman                                         1141   44       45        46:01.5      8:04/M
       4    Jason Meier                                            1214   40       48        46:23.3      8:08/M
       5    Jay Bennett                                            1172   42       53        47:03.5      8:15/M
       6    Jonathan Makela                                        1194   42       72        50:55.5      8:56/M
       7    Stephen Johnson                                        1150   43       88        52:29.5      9:13/M
       8    David Kolb                                             1226   40       89        52:30.8      9:13/M
       9    Frank Hardy                                            1098   42      102        53:38.0      9:25/M
      10    Ben Snoke                                              1252   41      121        54:48.7      9:37/M
      11    Dan Lane                                               1204   44      132        56:26.5      9:54/M
      12    Derrick Clark                                          1187   41      140        57:04.9     10:01/M
      13    Nikita Borisov                                         1006   41      141        57:35.7     10:06/M
      14    Ryan Pankau                                            1227   40      148        58:33.0     10:16/M
      15    Eric Smith                                             1184   41      150        58:39.4     10:17/M
      16    Benjamin Hayek                                         1202   43      152        58:48.1     10:19/M
      17    Sayan Mitra                                            1274   42      163      1:00:27.1     10:36/M
      18    Bryan Weir                                             1107   44      223      1:09:29.8     12:12/M
      19    Mario Wenzel                                           1286   43      274      1:22:32.2     14:29/M

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    David Schug                                            1017   45       14        40:02.2      7:01/M
       2    Keith Virden                                           1108   46       17        40:41.9      7:08/M
       3    Matthew Mabry                                          1231   47       32        44:23.4      7:47/M
       4    Erik McDuffie                                          1045   49       34        44:40.9      7:50/M
       5    Juan Salas                                             1097   49       52        46:55.4      8:14/M
       6    Stephen Paca                                           1293   49       62        49:05.7      8:37/M
       7    Lawrence Angrave                                       1016   48       66        49:19.6      8:39/M
       8    Minh Do                                                1095   45       67        49:37.3      8:42/M
       9    Sean Betty                                             1110   47       69        50:05.2      8:47/M
      10    David Cooper                                           1042   49       78        51:24.8      9:01/M
      11    Todd Searing                                           1207   45       86        52:17.4      9:10/M
      12    Jon Wiarda                                             1146   46       94        53:02.6      9:18/M
      13    Eric Ohlsson                                           1121   47       97        53:15.4      9:21/M
      14    Marc Mills                                             1115   47      105        53:46.4      9:26/M
      15    Adam Brooks                                            1175   47      136        56:49.6      9:58/M
      16    Tim Brozenec                                           1211   46      137        56:56.7      9:59/M
      17    Christopher Korose                                     1065   46      149        58:34.6     10:17/M
      18    Da Qian                                                1296   47      170      1:00:54.0     10:41/M
      19    Mike Lamb                                              1155   47      171      1:00:56.2     10:41/M
      20    Nate Morriss                                           1191   46      174      1:01:22.5     10:46/M
      21    Mark Roessler                                          1036   48      261      1:17:23.8     13:35/M
      22    Matt Febus                                             1022   46      276      1:22:42.4     14:31/M

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Shane Cultra                                           1025   50       12        39:24.1      6:55/M
       2    John Johnson                                           1102   52       16        40:26.6      7:06/M
       3    Blake Scranton                                         1109   52       20        42:01.6      7:22/M
       4    Walt Hoult                                             1106   50       26        43:19.5      7:36/M
       5    Michael Tankersley                                     1170   52       38        45:06.8      7:55/M
       6    John Reed                                              1018   52       40        45:30.7      7:59/M
       7    Rick Devine                                            1298   51       44        45:51.7      8:03/M
       8    Mike Heiniger                                          1297   54       50        46:33.2      8:10/M
       9    Kurt Hoehn                                             1113   54       51        46:47.7      8:13/M
      10    Chief Hawg Scot Sables                                 1186   54       75        51:01.3      8:57/M
      11    Roy Van Meter                                          1046   54       79        51:34.7      9:03/M
      12    Kurt Austin                                            1074   53       82        51:38.9      9:04/M
      13    David Ammermann                                        1030   53       83        51:44.6      9:05/M
      14    Christopher Pokorny                                    1217   53      114        54:08.0      9:30/M
      15    Ric Wozniak                                            1096   50      144        58:03.5     10:11/M
      16    Brian Reardon                                          1185   50      147        58:27.6     10:15/M
      17    Roland Savoie                                          1100   52      157        59:15.1     10:24/M
      18    Terence Leahy                                          1116   52      181      1:02:22.6     10:57/M
      19    Jesse Reichler                                         1311   50      202      1:05:17.0     11:27/M
      20    Dan Koenigs                                            1295   52      215      1:08:06.2     11:57/M
      21    Ken Nofziger                                           1195   52      224      1:09:36.4     12:13/M
      22    Rich Westen                                            1199   50      225      1:09:36.6     12:13/M
      23    Timothy Montague                                       1148   53      228      1:10:09.7     12:19/M
      24    Max Painter                                            1326   51      299      1:53:27.3     19:54/M

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Michael Reagan                                         1101   59       10        39:09.6      6:52/M
       2    James Schafer                                          1123   56       58        48:11.0      8:27/M
       3    Scott Reed                                             1176   57       74        51:01.2      8:57/M
       4    Chris Pawlicki                                         1139   57       90        52:34.1      9:13/M
       5    John Bowrey                                            1300   55       92        53:00.9      9:18/M
       6    Mark Pollard                                           1131   56       95        53:07.2      9:19/M
       7    Chris Magnuson                                         1281   58      109        53:53.3      9:27/M
       8    Jeffrey Haas                                           1132   57      129        55:55.0      9:49/M
       9    Phillip Goode                                          1144   59      134        56:32.6      9:55/M
      10    Rob Kanter                                             1200   57      151        58:44.7     10:18/M
      11    Kevin Knapp                                            1072   55      189      1:03:13.8     11:06/M
      12    David Andsager                                         1206   55      194      1:04:39.8     11:21/M
      13    Carl Foote                                             1205   57      203      1:05:28.0     11:29/M
      14    Jim Street                                             1178   58      207      1:07:08.8     11:47/M
      15    Ryan Church                                            1269   55      218      1:08:25.9     12:00/M
      16    Randy Hauser                                           1020   55      219      1:08:58.0     12:06/M
      17    Randy Gleason                                          1162   58      232      1:11:07.7     12:29/M

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Duane Kimme                                            1064   62       31        44:17.3      7:46/M
       2    Ron Gillen                                             1253   60       33        44:39.4      7:50/M
       3    Carl W Larsen Jr                                       1140   63       68        49:58.9      8:46/M
       4    Bruce Hajek                                            1077   64       77        51:07.6      8:58/M
       5    Ted Eagleson Jr                                        1210   61      104        53:46.2      9:26/M
       6    Miguel Hatfield                                        1234   62      112        53:59.1      9:28/M
       7    Michael Brown                                          1051   62      115        54:11.7      9:30/M
       8    Steven Stiles                                          1034   64      127        55:52.1      9:48/M
       9    Matt Snyder                                            1015   60      146        58:24.3     10:15/M
      10    Lysle Saubert                                          1138   60      156        59:07.7     10:22/M
      11    Jon Hadler                                             1133   62      160        59:45.9     10:29/M
      12    Darrell Simmermaker                                    1272   60      169      1:00:52.0     10:41/M
      13    Jerry Whitacre                                         1129   63      175      1:01:25.3     10:47/M
      14    James Whitfield                                        1024   63      190      1:03:29.9     11:08/M
      15    Richard King                                           1203   60      221      1:09:12.3     12:08/M
      16    John Rupkey                                            1219   61      222      1:09:18.7     12:10/M
      17    Terry Hill                                             1149   61      226      1:10:08.2     12:18/M
      18    Jon Rector                                             1147   62      227      1:10:09.1     12:18/M
      19    Daniel Smith                                           1181   60      247      1:13:34.1     12:54/M

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    John North                                             1228   66       59        48:22.7      8:29/M
       2    Michael Bridges                                        1209   66       61        48:47.2      8:34/M
       3    Denny McDowell                                         1014   67      106        53:47.4      9:26/M
       4    Tom Brownlow                                           1213   67      185      1:02:33.1     10:58/M
       5    Frank S Hoffman                                        1198   66      258      1:17:08.1     13:32/M
       6    Dave Wakefield                                         1288   66      269      1:21:06.0     14:14/M
       7    J. D. Norcross                                         1169   66      272      1:21:33.5     14:19/M

Male 70 to 74

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Edward Roy                                             1196   71       70        50:22.3      8:50/M
       2    Ed Cler                                                1277   70       99        53:29.2      9:23/M
       3    Merlin Anderson                                        1154   72      117        54:18.4      9:32/M
       4    Ronald Hermann                                         1001   72      201      1:05:12.2     11:26/M
       5    John Workman                                           1220   74      251      1:14:32.3     13:05/M
       6    Rich Beal                                              1099   70      252      1:14:43.7     13:07/M

Male 75 and Over

                                                                                              Total  
    Place    Name                                                Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Paul Spinner                                           1177   75      173      1:01:08.1     10:44/M
       2    Tom Sweeney                                            1218   79      210      1:07:34.4     11:51/M